Инициативи на фирма „Страйпс“ ЕООД, насочени към студенти

Strypes Lab
Безплатни онлайн курсове, насочени към студенти и млади хора, които искат да направят първите крачки в професионалното си развитие в IT индустрията. Темите на курсовете ни са – Python, C/C++ и Feature Integrator, като са най-подходящи за хора с малък базов опит, който да надградят.
Liar’s Dice
Инициатива, насочена към всеки, който има интерес към Python и различните възможности, които програмният език предлага, идеята на Liar’s Dice е, да се пресъздаде чрез собственото въображение и възможности с Python една от най-популярните “пиратски“ игри, добила голяма популярност от филма  „Карибски пирати“.  Участието в тази инициатива е напълно безплатно и доброволно, като авторите на най-интересните проекти получават награда и възможност за започване на работа в Strypes.
Career Page
Всички отворени позиции на Страйпс, сред които има и много Junior позиции, подходящи за студенти с малък опит зад гърба си.